Październik 2013

Wiosną tego roku rozpoczęto pracę nad budową elektrowni słonecznej w pustynnym mieście Warzazat w Maroku. Produkcyjność tej elektrowni ocenia się na 160 MW. Jednocześnie jest to pierwszy projekt realizowany w ramach planu utworzenia elektrowni słonecznych, który został opracowany przez Rabat.

Porażki i sukcesy

Wzloty i upadki to nieodłączne elementy życia. Ich częstotliwość występowania jest po części uzależniona od nas samych, a czasami jest od nas niezależna. Jak sobie radzić, gdy znajdujemy się w dołku?

Czas pracy

Nawet kiedy nie jesteśmy przedsiębiorcami, dość ważną rolę odgrywa w naszym życiu czas. Czas dla rodziny, czas na pracę, czas na wyjście do knajpy, czas na plotkę, czas na przerwę. Czas to pieniądz, bo każdy narzeka, że ma go za mało. Co powinniśmy robić, by nim dobrze gospodarować?

Milioner

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy historie kontynuatorów rodzinnych biznesów czy milionerów, którzy zaczynali jako sprzedawcy zapałek. W tym wpisie przytoczymy sukcesy ludzi, którzy plasują się poza pierwszą dziesiątką najbogatszych przedsiębiorców. To także historie popularnych produktów i ich anonimowych twórców. Jednocześnie to kilka gotowych przepisów na sukces w świecie biznesu.

Larry Page
Milioner

Anegdotami z życia Jobsa, Zuckerberga czy Gatesa żyje cały świat. Ich kreatywności i błyskotliwej karierze poświęconych zostało kilka książek i produkcji filmowych. Dziś są inspiracją dla młodych przedsiębiorców, którym marzy się fotel CEO w świetnie prosperującej korporacji. Jednakże na czołowych pozycjach najbogatszych ludzi świata znajdują się mniej znane nazwiska milionerów, którzy uciekają od fleszy paparazzo. 

Carlos Slim Helu